Všetko o COREtec®

Všetky nástroje, tipy a informácie, ktoré potrebujete na výber, plánovanie a kúpu vašej dokonalej podlahy COREtec®.

COREtec kolekcie

Každá kolekcia ponúka jedinečnú kombináciu štýlu, sily a jednoduchosti.

Authentics by COREtec

Odraz pravého dreva a kameňa, tieto nové dizajny sú také skutočné, ako len môžu byť. Objavte našu najnovšiu kolekciu Authentics by COREtec®.
Viac informácií

COREtec Essentials

Naše podlahy vždy zapadnú do vášho štýlu, obstoja v reálnom živote a sú navrhnuté pre jednoduchosť.
Viac informácií

COREtec Naturals

S prírodnými vzormi dreva, táto kolekcia dodá vášmu interiéru teplý a prirodzený dotyk.
Viac informácií

COREtec ProPlus

Vytvorené tak, aby vydržali najrušnejší životný štýl, aby odolali častému užívaniu v domácom alebo komerčnom prostredí.
Viac informácií

COREtec Megastone

Perfektná kombinácia kamenných vzorov s teplým a príjemným pocitom.
Viac informácií

COREtec CERATOUCH

COREtec® Stone CERATOUCH kombinuje to najlepšie z dvoch svetov: vzhľad a dojem z keramickej dlažby s jednoduchou inštaláciou podlahy COREtec®.
Viac informácií

Nájdite svojho predajcu

Podlahy COREtec® sú k dispozícii u priateľských maloobchodných predajcov podlahových krytín
s kompletnými službami v celej Európe. Navštívte svojho blízkeho predajcu, aby ste sa dotkli podlahy a naplno ju vnímali a tiež sa dozviete viac o našich podlahách a službách.

Tipy na montáž

Podlahy COREtec® sú k dispozícii u priateľských maloobchodných predajcov podlahových krytín
s kompletnými službami v celej Európe. Navštívte svojho blízkeho predajcu, aby ste sa dotkli podlahy a naplno ju vnímali a tiež sa dozviete viac o našich podlahách a službách.

Nevyhnutné & Odporúčané náradie

Ostrý nôž
alebo rezák
Kladivo
Dilatačné kliny
Meter
Dobíjacia doska
Kovový doťahovák

Dokončovacie práce

Ponúkame celú škálu líšt a prechodových profilov pre každý štýl podláh COREtec®, aby sme sa uistili, že váše podlahy majú čistý a profesionálny vzhľad. Dokončite svoje podlahy našim špeciálne navrhnutým príslušenstvom, aby vyzerali ešte úžasnejšie!

Čistenie & Starostlivosť

Zjednodušili sme údržbu vašich podláh COREtec®. Samozrejme sú nepremokavé, odolné voči deťom a domácim zvieratám, aby obstáli v skutočnom živote každý deň. Musíte teda iba dodržať niekoľko jednoduchých tipov, aby vyzerali skvele.

Prvé Použitie

Pred premiestnením nábytku a dekorácií na svoju novú podlahu podlahu pozametajte, utrite prach alebo vysajte. Potom použite mierne navlhčený mop. Odporúčame používať náš špeciálne vyvinutý Intenzívny Čistič, ktorý vašu podlahu dôkladne vyčistí.

Jednoduchá Ochrana

Pokiaľ je to možné, použite rohožky pri vstupoch a dverách. Dobrý nápad sú aj stálofarebné podlahové filcové podložky pod ťažkým nábytkom, stoličkami a stolmi. Pri každodennom čistení podlahy odporúčame používať náš Denný Čistič, sviežo voňajúci, rýchloschnúci a vysoko koncentrovaný čistič.

Odporúčané

Ku vzniku škvŕn môže dôjsť neustále. Ale bez obáv, dajú sa ľahko odstrániť pomocou nášho Odstraňovača škvŕn. Náš odstraňovač škvŕn bol vyvinutý na čistenie všetkých druhov škvŕn, aj tých najodolnejších.

Nepoužívať

Nepoužívajte špinavé mopy, ktoré by mohli zanechať stopy. Nepoužívajte vysávače s rotujúcimi tyčami na tvrdé povrchy. Nepoužívajte zmeták, leštidlá a parné mopy.

Kontaktujte nás

Máte otázky ?

Stačí nám poslať správu a my vám pomôžeme! Naše špecializované vedomosti  sa vám môžu skutočne hodiť, keď sa pokúsite nájsť perfektnú podlahu pre vás a váš domov. Radi vám odpovieme čo najskôr.

Z&Z PARKETY, s.r.o.

Importér COREtec pre SR, ČR, Poľsko a Maďarsko.

Adresa:
Mobil:
E-mail:

Napíšte nám

Nie sú potrebné (ani podporované) telepatické schopnosti.
Stačí vyplniť nižšie uvedené polia a nechať technológiu dokončiť spojenie medzi nami.

Často kladené otázky

Vyberte si kategórie pre viac odpovedí.
KÚPA COREtec®

COREtec je nová generácia vinylových podláh!
Viacvrstvová 100% vodeodolná prémiová plávajúca podlaha s korkovou podložkou pre zdravé bývanie s doživotnou garanciou !

COREtec podlaha pozostáva z viacerých vrstiev. Je to nová generácia vinylových podláh. Na vrchu je vrchná vrstva, ktorá zabezpečuje odolnosť voči  poškodeniu podlahy. Je to mix akrylu a korundu. Záťaž je až 33/42 – vysoká záťaž kancelárskych priestorov. Pod vrchnou vrstvou je dekoračná vinylová vrstva – dekor, ktorý vidíte. Pod touto vrstvou sa nachádza jadro lamely, ktoré obsahuje cca 50% panenského vinylu a cca 50% kameňa. Toto jadro má výrobca US Floors patentované. Je nenasiakavé a veľmi stabilné. A napokon je tu korková vrstva. Zabezpečuje možnosť montáže COREtec priamo na betón alebo anhydrid, ktorý nemusí byť v 100% stave, na keramiku, alebo starú podlahu, pretože COREtec zvláda nerovnosti až 4mm na 2bm. Nemusíte podklad stierkovať, nivelizovať atď, čím vám šetríme čas a peniaze !

COREtec podlaha je skutočne 100% vodeodolná ! Jadro totiž obsahuje cca 50% kameňa. A všetky ostatné vrstvy sú nenasiakavé. Preto vstupná časť, chodba, kuchyňa, kúpelňa ani sprcha nie sú problém. Nevadí jej červené víno, kečup, slaná voda a pod. Pozrite sa na náš extrémny test – žiadne ohnutie, žiadne nadúvanie ! A samozrejme máme klik systém na všetkých stranách lamely ! Korková prírodná podložka je súčasťou všetkých lamiel, takže nepotrebujete dokupovať inú podložku! Klikni na extrémny test COREtec vo vode od 10/2017:

  

Áno. Výrobca totiž používa pri výrobe tzv. panenský vinyl – neobsahuje žiadne zmäkčovadlá ani rozpúšťadlá, ako bežné vinylové podlahy. COREtec podlaha disponuje najprísnejšími certifikátmi kvality ovzdušia v interiéri ako napr A+, bez olova, bez ftalátov, Green guard gold, EC1 atď. Pozrite sa v našich katalógoch na zadných stranách. Teda aj keď máte vo svojom dome alebo byte podlahové kúrenie, z podlahy COREtec sa Vám nebude nič uvoľňovať do vzduchu – ľudovo povedané nebude Vám podlaha smrdieť v interiéri.

 

Áno. COREtec podlahu môžete položiť plávajúcim spôsobom až 400m2 (20x20m) bez dilatačných medzier medzi izbami – žiadne prechodové lišty alebo prahy, žiadne výškové rozdiely medzi izbami! COREtec podlaha je vhodná do vstupnej časti, chodby, kuchyne, kúpeľne, sprchy, do rôznych miestností ako posilňovňa, sauna, zimná záhrada, miestnosť s vírivkou alebo bazénom atď. COREtec sa minimálne zmršťuje alebo rozpína vďaka stabilným vrstvám lamely. Stačí urobiť len po obvode min 6mm dilatácie, ktoré zakryjú soklové lišty. Totiž stavebné materiály, ako sú múry a podklad pracujú.

Výrobca poskytuje doživotnú garanciu na COREtec podlahy, čo znamená, že Vaša podlaha bude spĺňať účel, ktorému slúži. Napr. počas životnosti sa nerozpadnú lamely, vrchná vrstva 0,55mm sa neprešúcha až po dekoračnú vrstvu, nebudete mať špáry medzi lamelami pri dodržaní tolerancií nerovností pri podklade a nebudete mať žiadne stopy po tekutinách na povrchu.  V komerčných priestoroch je garancia obmedzená na 10 rokov, kvôli oveľa vyššej záťaži ako v privátnom použití.

Áno. Celoplošne Vám nalepíme COREtec aj do sprchy špeciálnym vodeodolným lepidlom, ktoré obsajuje hydroizoláciu. Benefitom je teplejšia podlaha ako keramická dlažba s protišmykom R10. A žiadne fľakaté znečistené špáry ako na keramickej dlažbe !  Ani fínska sauna, garáž alebo južné miestnosti vášho interiéru bez tieniacej techniky nie sú problémom ! Celoplošne nalepíme špeciálnym lepidlom a tak zabezpečíme stabilitu COREtec podlahy !

  

Áno. COREtec podlahy majú 0,55mm hrubú nášľapnú vrstvu, ktorá má odolnosť 33/42. Je vhodná do vysoko zaťažených kancelárskych priestorov.

Áno. Špeciálne vrstvy tejto viacvrstvovej podlahy zabezpečujú, že povrch je mäkkší a preto je chôdza komfortnejšia. Kameň, ktorý je v jadre podlahy sa nahrieva z priestorovej teploty z miestnosti a preto je teplejšia ako laminátová podlaha. Tiež v sebe kumuluje teplo ako kachľová pec.

Nie. COREtec podlaha je stabilná a pevná a preto nekopíruje podklad. Súčasťou každej lamely je korková podložka. Stačí dodržať toleranciu nerovnosti podkladu 4mm / 2bm.

Áno. Najlepšie je ju montovať pri 20 stupňoch. No aj v nevykúrenej miestnosti alebo vo veľmi teplej miestnosti to COREtec podlaha zvládne. Ak však teploty budú aj mínusové alebo vyššie ako 65 stupňov, je potrebné COREtec podlahu celoplošne prilepiť špeciálnym lepidlom, aby sa nezdeformovala.

Tým že COREtec je veľmi stabilná plávajúca podlaha vďaka jednotlivým vrstvám lamely a stabilnému jadru, nie je potrebné ju aklimatizovať. Hneď po kúpe COREtec podlahy ju môžete montovať. Pretože čas sú peniaze !

Áno. 8mm COREtec redukuje 20db a 5mm COREtec redukuje 17db. Je to spôsobené jedinečnými vrstvami, ktoré tvoria lamely.

Áno. Nech deti vylejú čokoľvek na COREtec podlahu alebo domáci miláčikovia zanechajú na COREtec podlahy akékoľvek výlučky, všetko zvládne vaša COREtec podlaha. COREtec je teplá podlaha takže Vaše deti sa budú veľmi radi na nej hrať.


Áno. Povrch sa ľahko čistí, neabsorbuje nečistoty a COREtec podlahy majú elektrostatické prevedenie. 

Momentálne máme k dispozícii 194 dizajnov, čo znamená fantastický výber nielen drevodekorov, ale aj imitácii rybích vzorov, kameňov a dlažieb. Tiež máme rôzne rozmery lamiel, ktoré buď imitujú veľké drevené podlahy alebo rozmermi sa blížia dlažbám.

Áno. Celoplošne Vám nalepíme COREtec aj na schody spolu so schodovými profilmi.

 
 

Áno. Soklové lišty, prechodové lišty, ukončovacie lišty a schodové hrany v rovnakej farbe ponúka COREtec.

 

Áno. Celoplošne Vám nalepíme COREtec aj na stenu.

 

Sme hrdí na našu celonárodnú sieť maloobchodných spoločností so špeciálnymi podlahami po celej Európe.

Nie, bohužiaľ nie. Preferujeme kompletný servis a odborné poradenstvo dostupné prostredníctvom našej siete špecializovaných predajcov.

Závisí to od toho, ktorý produkt COREtec si vyberiete. Bežná rezerva je 10%.

Perfektné riešenie pre nedokonalý svet. Či už ide o podlahy, tapety alebo farby, vždy je lepšie mať viac, ako potrebujete, namiesto toho , že potrebujete viac ako máte. Odporúčame vám kúpiť o 10% viac, ako sú vaše požiadavky na štvorcové metre, aby ste sa chránili pred chybami pri inštalácii alebo inými nepredvídanými okolnosťami.

KÚPA CERAtouch®
Nová generácia keramických plávajúcich podláh! Viacvrstvová 100% vodeodolná prémiová plávajúca podlaha s korkovou podložkou pre zdravé bývanie s doživotnou garanciou !

Všetky horeuvedené unikátne vlastnosti COREtec platia aj pre CERAtouch. CERAtouch podlaha ale pozostáva z 8 vrstiev na rozdiel od COREtec.  Je to keramická plávajúca podlaha. Na vrchu je vrchná vrstva, ktorá zabezpečuje odolnosť voči  poškriabaniu podlahy – termálna živica – CERAguard vrstva. Tak, ako ťažko poškriabete gresovú dlažbu, rovnako ťažko poškriabete aj CERAtouch ! Záťaž je až 34/42 – najvyššia záťaž kancelárskych priestorov. Pod vrchnou vrstvou je dekoračná vinylová vrstva – dekor, ktorý vidíte. Pod ňou sa nachádza vinylová vrstva z panenského vinylu, ktorá zabezpečuje stabilitu a mäkkosť lamely. Ďalej nasleduje vrstva zo skleneného vlákna, ktorá zabezpečuje extrémnu stabilitu. Pod touto vrstvou sa nachádza jadro lamely, ktoré nazývame minerálne jadro. Obsahuje Oxid horečnatý, ktorý sa získava z horniny magnézia. Jadro je nenasiakavé a veľmi stabilné. Nasleduje opäť vrstva skleneného vlákna a vinylová vrstva kvôli stabilite lamely. A napokon je tu korková vrstva. Zabezpečuje možnosť montáže CERAtouch priamo na betón alebo anhydrid, ktorý nemusí byť v 100% stave, na keramiku, alebo starú podlahu, pretože CERAtouch zvláda nerovnosti až 4mm na 2bm. Nemusíte podklad stierkovať, nivelizovať atď, čím vám šetríme čas a peniaze !

CERAtouch podlaha je teplejšia, ľahšia a tichšia ako keramická dlažba. Nepraskne a nie je potrebné ju špárovať – má U-drážku. Jej rôzne šarže nespôsobujú rôzne farebné rozdiely. CERAtouch lamely sú rovné bez žiadnych vydutí, ako tomu býva pri keramických dlažbách. Vyznačuje sa extrémnou stabilitou. Montáž je možná na akýkoľvek povrch, či už sú to staré keramické dlažby, staré podlahy alebo prasknutý betón. Žiadne zbytočné náklady a prach a špina ! 400m2 (20x20m) montáž vcelku bez prechodových líšt alebo prahov medzi miestnosťami. Soklové lišty v rovnakej farbe ako podlaha. Rýchla montáž klik spojom s integrovanou korkovou podložkou vám šetrí čas a peniaze !

Momentálne máme k dispozícii 36 dizajnov, čo znamená fantastický výber a možnosť kombinácie dekorov a 3 rozmerov lamiel. Máme malú dlažbu, veľkú dlažbu a rozmer lamely.

Inštalácia

Áno. Naše pevné lamely rôznych rozmerov  umožňujú „plávajúcu montáž“ na rôznych existujúcich podkladoch. Montáž klikovým spojom je vhodná pre priemerného inštalatéra.

Samozrejme, že nie. Váš miestny predajca COREtec rád poskytne profesionálne montážne služby. A naša plávajúca montáž klikaním udrží montážne náklady nižšie ako u mnohých iných typov podláh.


Nevyhnutnosťou je kladivo, píla a dobíjak. Dôrazne odporúčame používať dilatačné kliny a  pílu s priečnym rezom s čepeľou vhodnou na plasty. Medzi ďalšie základné veci, ktoré môžete mať po ruke, patrí ceruzka, krieda a zvinovací meter.

Naše 100% vodeodolné lamely a dlaždice je možné inštalovať v ktorejkoľvek miestnosti vášho domu, od suterénu po najvyššie poschodie. COREtec je produkt pre interiér a musí byť skladovaný / inštalovaný v interiéri s regulovanou teplotou, udržiavanou medzi 13 ° – 29 ° C.

 

Áno. 5mm COREtec má tepelný odpor len 0,027 K/W m2. 8mm COREtec má tepelný odpor 0,10 K/W m2. CERAtouch má tepelný odpor 0,05 K/W m2. Sú to výborné parametre, pretože nepresahujeme 0,15 K/W m2, teda COREtec podlahy výborne prepúšťajú teplo. Dobrou správou je tiež to, že COREtec je vhodný aj na teplovodné aj na elektrické podlahové kúrenia zabudované v podklade! V prípade nezabudovaných elektrických roštov v podklade stále požiadajte o vyjadrenie výrobcu týchto vykurovacích telies, či je COREtec podlaha vhodná na použitie. Dôležité parametre na podložku sú 350 kg/m3 a hrúbka do 3mm. Podrobné pokyny a úvahy nájdete v návode na inštaláciu:

 

Nie, COREtec podlahy sú určené do interiéru. Ak by ste inštalovali COREtec v exteriéri, bude to mať za následok zrušenie akejkoľvek záruky na produkt.

Stále je najlepšie, ak máte podklad vysušený, hlavne v prípade podlahového kúrenia. Anhydrid musí byť prebrúsený, aby tzv. škrupinka, ktorá sa vytvorí na povrchu po jeho vyliatí nezabraňovala jeho vysušeniu. Na vlhkom podklade hrozí vznik plesne, čo všetci uznáte, že nie je v poriadku, ak v novom dome máte pleseň. Ak si nie ste istí, či je podklad dostatočne vysušený, stále použite parozábranu. Súčasťou COREtec podlahy je korková podložka, ktorá má póry a z ktorej sa voda nedostane, pretože sa voda tlačí hore, keď sa odparuje. A nechajte 1cm dilatáciu medzi podlahou a stenou bez líšt, aby sa Vám postupne podklad vysušil. Podrobné pokyny a úvahy nájdete v návode na inštaláciu:

Áno. Aj keď je COREtec (CERAtouch) veľmi rozmerovo stabilný produkt, pri teplotných výkyvoch môže dôjsť k jeho určitému zmenšeniu a rozšíreniu. To isté možno povedať o stenách vášho domu alebo o priľahlých podlahách. Preto požadujeme ponechať 6 mm priestoru vedľa stien a priľahlých podláh (dilatačné medzery), aby sme umožnili kontrakciu a expanziu, s ktorou sa stretávajú stavebné materiály domova.

Údržba

Najskôr podlahu povysávajte, utrite prach alebo vysajte. Odstráňte všetky voľné nečistoty a kamienky. Potom vyčistite podlahu mierne navlhčeným mopom  s  COREtec čističom. Pri premiestňovaní nábytku alebo iných ťažkých predmetov po podlahe vždy používajte preglejky alebo ťažké kartóny.


Jednoducho ju pozametajte alebo vyčistite suchým mopom, aby ste dostali preč nečistoty, prach a kamienky. Vyvarujte sa špinavým mopom, pretože by mohli zanechať stopy, ktoré by po čase mohli vašu podlahu otupiť. Pre dôkladnejšie vyčistenie budete potrebovať ph neutrálny čistič, takže nepoužívajte prostriedky, ako leštiaci prostriedok na podlahu. Odporúčame používať náš Denný Čistič, čo je sviežo voňajúci, rýchloschnúci a vysoko koncentrovaný čistič. Náš Denný čistič odstraňuje nečistoty pri stieraní podlahy a dodáva podlahe nový vzhľad. Nezanecháva stopy, takže zostane zachovaný pôvodný vzhľad. Odporúčame používať COREtec Intenzívny čistič na pravidelné hĺbkové čistenie. Postupujte podľa pokynov na štítku. Pred akýmkoľvek mokrým čistením vždy vopred vysajte alebo odstráňte špinu.

Nepoužívajte vysávače s rotujúcimi tyčami na tvrdé povrchy. V žiadnom prípade nepoužívajte parné čističe, pretože vysoké teplo môže spôsobiť zvlnenie a odlupovanie vinylovej vrstvy. Nepoužívajte výrobky s  leskom.


Rovnako ako v prípade iných povrchov podláh budete chcieť absorbovať mokré rozliatie čo najrýchlejšie odsatím pomocou papierových alebo látkových uterákov. Podľa potreby opláchnite vodou a osušte. Zaschnuté miesta treba odstrániť jemným čistením a opláchnutím vodou. Vysajte.

Pre odolné miesta sme vytvorili špeciálny prostriedok na odstraňovanie škvŕn. Odstraňovač škvŕn je špeciálne navrhnutý odstraňovač lepidla, škvŕn a znečistení ako napr. atrament, lak na topánky, fixa, guľôčkové pero, kozmetika, mastnota, olej, disperzné farby, laky a zvyšky vodeodolného lepidla na všetkých podlahách COREtec. Nepoužívajte čistiace prostriedky ani abrazívne čistiace prostriedky, pretože tieto výrobky môžu zanechať matné zvyšky.


Nie. Nepoužívajte vysávače s rotujúcimi tyčami na tvrdé povrchy. V žiadnom prípade nepoužívajte parné čističe, pretože vysoké teplo môže spôsobiť zvlnenie a odlupovanie vinylovej vrstvy. Nepoužívajte výrobky s leskom.

Jedinou najväčšou príčinou poškodenia akejkoľvek podlahy alebo povrchovej úpravy podlahy je odieranie nečistôt a kamienkov. Pokiaľ je to možné, použite rohožky pri vstupoch a dverách. Ak sa rohože kladú priamo na podlahy COREtec, použite rohože bez latexového alebo gumového podkladu, aby ste zabránili možnému zafarbeniu.

Pod ťažkým nábytkom, stoličkami a stolmi používajte odolné podlahové chrániče. Použite vhodné okenné tienenie, pretože priame slnečné svetlo môže časom spôsobiť vyblednutie farby podlahy.

V neposlednom rade môžete podlahu vyčistiť pomocou nášho čističa COREtec Denný čistič . Náš Denný čistič, špeciálne vyvinutý na každodenné čistenie, je sviežo voňajúci, rýchloschnúci a vysoko koncentrovaný čistič


COREtec podlahy majú veľmi odolný povrch, ale aj napriek tomu, ak máte škrabance, pozrite si, ako si viete odstrániť škrabance sadou na škrabance od Dr.Schutz sprej a pero.