Vinylové podlahy COREtec - ®
kvalitné plávajúce podlahy
a všetko o nich

Všetky nástroje, tipy a informácie, ktoré potrebujete na výber, plánovanie a kúpu vašej dokonalej vinylovej podlahy.

 

Kolekcie

Plávajúca podlaha COREtec – každá kolekcia ponúka jedinečnú kombináciu štýlu, sily a jednoduchosti.

Authentics by COREtec

Odraz pravého dreva a kameňa, vinylová podlaha vám ponúka nové dizajny, ktoré sú také skutočné, ako len môžu byť. Objavte našu najnovšiu kolekciu Authentics by COREtec®.
Viac informácií

COREtec Essentials

Naša vinylová podlaha vždy zapadne do vášho štýlu, obstojí v reálnom živote a je navrhnutá pre jednoduchosť.
Viac informácií

COREtec Naturals

Vinylová podlaha s prírodnými vzormi dreva, táto kolekcia dodá vášmu interiéru teplý a prirodzený dotyk.
Viac informácií

COREtec ProPlus

Vinylová podlaha vytvorená tak, aby vydržala najrušnejší životný štýl, aby odolala častému užívaniu v domácom alebo komerčnom prostredí.
Viac informácií

COREtec Megastone

Vinylová podlaha perfektnej kombinácie kamenných vzorov s teplým a príjemným pocitom.
Viac informácií

COREtec CERATOUCH

COREtec® Stone CERATOUCH - keramická plávajúca podlaha kombinuje to najlepšie z dvoch svetov: vzhľad a dojem z keramickej dlažby s jednoduchou inštaláciou podlahy COREtec®.
Viac informácií

Nájdite svojho predajcu

Vinylová podlaha je k dispozícii u priateľských maloobchodných predajcov podlahových krytín s kompletnými službami v celej Európe. Navštívte svojho blízkeho predajcu, aby ste sa dotkli podlahy a naplno ju vnímali a tiež sa dozviete viac o našich podlahách a službách.

Tipy na montáž

Plávajúca podlaha COREtec® je navrhnutá pre jednoduchú inštaláciu – čo vám ušetrí veľa času a peňazí pri profesionálnej inštalácii. Prezrite si naše ukážkové videá a stiahnite si podrobné pokyny pre každú kolekciu.

Nevyhnutné & Odporúčané náradie

Ostrý nôž
alebo rezák
Kladivo
Dilatačné kliny
Meter
Dobíjacia doska
Kovový doťahovák

Dokončovacie práce

Ponúkame celú škálu líšt a prechodových profilov pre každý štýl plávajúcej podlahy COREtec®, aby sme sa uistili, že vaše vinylové podlahy majú čistý a profesionálny vzhľad. Dokončite svoje vinylové podlahy našim špeciálne navrhnutým príslušenstvom, aby vyzerali ešte úžasnejšie!

Čistenie & Starostlivosť

Vaša vinylová podlaha má zjednodušenú údržbu. Samozrejme je nepremokavá, odolná voči deťom a domácim zvieratám, aby obstála v skutočnom živote každý deň. Musíte teda iba dodržať niekoľko jednoduchých tipov, aby vaša plávajúca podlaha vyzerala skvele.

Prvé Použitie

Pred premiestnením nábytku a dekorácií na svoju novú vinylovú podlahu pozametajte, utrite prach alebo vysajte. Potom použite mierne navlhčený mop. Odporúčame používať náš špeciálne vyvinutý Intenzívny Čistič, ktorý vašu plávajúcu podlahu dôkladne vyčistí.

Jednoduchá Ochrana

Pokiaľ je to možné, použite rohožky pri vstupoch a dverách. Dobrý nápad sú aj stálofarebné podlahové filcové podložky pod ťažkým nábytkom, stoličkami a stolmi. Pri každodennom čistení vinylové podlahy odporúčame čistiť našim Denným Čističom, ktorý je sviežo voňajúci, rýchloschnúci a vysoko koncentrovaný čistič.

Odporúčané

Ku vzniku škvŕn môže dôjsť neustále. Ale bez obáv, dajú sa ľahko odstrániť pomocou nášho Odstraňovača škvŕn. Náš odstraňovač škvŕn bol vyvinutý na čistenie všetkých druhov škvŕn, aj tých najodolnejších.

Nepoužívať

Nepoužívajte špinavé mopy, ktoré by mohli zanechať stopy. Nepoužívajte vysávače s rotujúcimi tyčami na tvrdé povrchy. Nepoužívajte zmeták, leštidlá a parné mopy.

Kontaktujte nás

Máte otázky ?

Stačí nám poslať správu a my vám pomôžeme! Naše špecializované vedomosti  sa vám môžu skutočne hodiť, keď sa pokúsite nájsť perfektné vinylové podlahy pre vás a váš domov. Radi vám odpovieme čo najskôr.

 

Z&Z PARKETY, s.r.o.

Importér COREtec pre Slovensko, Českú republiku a Maďarsko.

Adresa:
Mobil:
E-mail:

Napíšte nám

Nie sú potrebné (ani podporované) telepatické schopnosti.
Stačí vyplniť nižšie uvedené polia a nechať technológiu dokončiť spojenie medzi nami.

Často kladené otázky

Vyberte si kategórie pre viac odpovedí.
KÚPA

Vinylová podlaha novej generácie!
Viacvrstvová 100% vodeodolná prémiová rigidná plávajúca podlaha s korkovou podložkou pre zdravé bývanie s doživotnou garanciou !

COREtec vinylová podlaha pozostáva z viacerých vrstiev. Je to nová generácia vinylových podláh. Na vrchu je vrchná vrstva, ktorá zabezpečuje odolnosť voči  poškodeniu podlahy. Je to mix akrylu a korundu. Záťaž je až 33/42 – vysoká záťaž kancelárskych priestorov. Pod vrchnou vrstvou je dekoračná vinylová vrstva – dekor, ktorý vidíte. Pod touto vrstvou sa nachádza jadro lamely, ktoré obsahuje cca 50% panenského vinylu a cca 50% kameňa. Toto jadro má výrobca US Floors patentované. Je nenasiakavé a veľmi stabilné. A napokon je tu korková vrstva. Plávajúca podlaha zabezpečuje možnosť montáže priamo na betón alebo anhydrid, ktorý nemusí byť v 100% stave, na keramiku, alebo starú podlahu, pretože zvláda nerovnosti až 4mm na 2bm. Nemusíte podklad stierkovať, nivelizovať atď, čím vám šetríme čas a peniaze!

 

COREtec vinylová podlaha je skutočne 100% vodeodolná ! Jadro totiž obsahuje cca 50% kameňa. A všetky ostatné vrstvy sú nenasiakavé. Preto vstupná časť, chodba, kuchyňa, kúpelňa ani sprcha nie sú problém. Nevadí jej červené víno, kečup, slaná voda a pod. Pozrite sa na náš extrémny test – žiadne ohnutie, žiadne nadúvanie! A samozrejme máme klik systém na všetkých stranách lamely, pretože je to plávajúca podlaha, ktorá si nevyžaduje lepenie! Korková prírodná podložka je súčasťou všetkých lamiel, takže nepotrebujete dokupovať inú podložku! Klikni na extrémny test vo vode od 10/2017:

  

Áno. Výrobca totiž používa pri výrobe tzv. panenský vinyl – neobsahuje žiadne zmäkčovadlá ani rozpúšťadlá, ako bežné vinylové podlahy. COREtec vinylová podlaha disponuje najprísnejšími certifikátmi kvality ovzdušia v interiéri ako napr A+, bez olova, bez ftalátov, Green guard gold, EC1 atď. Pozrite sa v našich katalógoch na zadných stranách. Teda aj keď máte vo svojom dome alebo byte podlahové kúrenie, vinylové podlahy Vám nebudú nič uvoľňovať do vzduchu – ľudovo povedané Vám nebude vinylová podlaha smrdieť v interiéri.

Áno. Plávajúca podlaha sa môžete položiť plávajúcim spôsobom až 400m2 (20x20m) bez dilatačných medzier medzi izbami – žiadne prechodové lišty alebo prahy, žiadne výškové rozdiely medzi izbami! Vinylová podlaha je vhodná do vstupnej časti, chodby, kuchyne, kúpeľne, sprchy, do rôznych miestností ako posilňovňa, sauna, zimná záhrada, miestnosť s vírivkou alebo bazénom atď. Vinylová podlaha sa minimálne zmršťuje alebo rozpína vďaka stabilným vrstvám lamely. Stačí urobiť len po obvode min 6mm dilatáciu, ktorú zakryjú soklové lišty. Totiž stavebné materiály, ako sú múry a podklad pracujú.

Áno. Výrobca poskytuje doživotnú garanciu na vinylové podlahy čo znamená, že Vaša plácajúca podlaha bude spĺňať účel, ktorému slúži. Napr. počas životnosti sa nerozpadnú lamely, vrchná vrstva 0,55mm sa neprešúcha až po dekoračnú vrstvu, nebudete mať špáry medzi lamelami pri dodržaní tolerancií nerovností pri podklade a nebudete mať žiadne stopy po tekutinách na povrchu.  V komerčných priestoroch je garancia obmedzená na 10 rokov, kvôli oveľa vyššej záťaži ako v privátnom použití.

Áno. Celoplošne Vám nalepíme vinylovú podlahu aj do sprchy špeciálnym vodeodolným lepidlom, ktoré obsahuje hydroizoláciu. Benefitom je teplejšia podlaha ako keramická dlažba s protišmykom R10. A žiadne fľakaté znečistené špáry ako na keramickej dlažbe!  Ani fínska sauna, garáž alebo južné miestnosti vášho interiéru bez tieniacej techniky nie sú problémom! Celoplošne nalepíme špeciálnym lepidlom vinylové podlahy a tak zabezpečíme stabilitu vinylovej podlahy!

  

Áno. Plávajúce vinylové podlahy majú 0,55mm hrubú nášľapnú vrstvu, ktorá má odolnosť 33/42. Je vhodná do vysoko zaťažených kancelárskych priestorov.

 

Áno. Vinylová podlaha má špeciálne vrstvy, ktoré zabezpečujú, že povrch je mäkkší a preto je chôdza komfortnejšia. Kameň, ktorý je v jadre podlahy sa nahrieva z priestorovej teploty z miestnosti a preto je teplejšia ako laminátová podlaha a tiež ako bežné vinylové podlahy. Tiež v sebe kumuluje teplo ako kachľová pec.

Nie. Vinylová podlaha je stabilná a pevná a preto nekopíruje podklad. Súčasťou každej lamely je korková podložka. Stačí dodržať toleranciu nerovnosti podkladu 4mm / 2bm.

Áno. Vinylové podlahy je najlepšie montovať pri 20 stupňoch. No aj v nevykúrenej miestnosti alebo vo veľmi teplej miestnosti to vinylová podlaha zvládne. Ak však teploty budú aj mínusové alebo vyššie ako 65 stupňov, je potrebné vinylové podlahy celoplošne prilepiť špeciálnym lepidlom, aby sa nezdeformovala.

Tým, že COREtec je veľmi stabilná plávajúca podlaha vďaka jednotlivým vrstvám lamely a stabilnému jadru, nie je potrebné ju aklimatizovať. Plávajúce podlahy môžete hneď montovať. Pretože čas sú peniaze !

Áno. 8mm plávajúca vinylová podlaha redukuje 20db a 5mm vinylová podlaha redukuje 17db. Je to spôsobené jedinečnými vrstvami, ktoré tvoria lamely.

Áno. Nech deti vylejú čokoľvek na vinylovú podlahu alebo domáci miláčikovia zanechajú na vinylovej podlahe akékoľvek výlučky, všetko toto zvládne vaša vinylová podlaha. Vinylová podlaha je teplá plávajúca podlaha, takže Vaše deti sa budú veľmi radi na nej hrať.


Áno. Povrch sa ľahko čistí, neabsorbuje nečistoty a vinylové podlahy majú elektrostatické prevedenie. 

Momentálne máme k dispozícii 194 dizajnov, čo znamená fantastický výber nielen drevodekorov, ale aj imitácii rybích vzorov, kameňov a dlažieb. Tiež máme rôzne rozmery lamiel, ktoré buď imitujú veľké drevené podlahy alebo rozmermi sa blížia dlažbám.

Áno. Celoplošne Vám nalepíme vinylovú podlahu aj na schody spolu so schodovými profilmi alebo vám ohneme vinylovú podlahu.

 
 

Áno. Soklové lišty, prechodové lišty, ukončovacie lišty a schodové hrany v rovnakej farbe, ako je vinylová podlaha, máme pre vás pripravené.

Áno. Celoplošne Vám nalepíme vinylové podlahy aj na stenu.

 

COREtec vinylová podlaha je vhodná na všetky typy zabudovaných kúrení, či už teplovodné alebo elektrické. Parozábrana zabráni tomu, aby sa voda dostala do pórov korkovej podložky, kde potom hrozí vznik plesne na potere. Tiež voda môže negatívne pôsobiť na klikový spoj, ktorý sa časom môže zdeformovať. Preto stále nastavte vysušovací program poteru, kde sa Vám počas 21 dní podklad dostatočne vysuší. Zbytkovú vlhkosť ešte skontrolujte vlhkomerom a ak je potrebné, ešte podklad dosušte ďalším intenzívnym kúrením a vetraním miestnosti.

Sme hrdí na našu celonárodnú sieť maloobchodných spoločností, kde vám ponúknu špeciálne plávajúce podlahy po celej Európe.

Nie, bohužiaľ nie. Preferujeme kompletný servis a odborné poradenstvo dostupné prostredníctvom našej siete špecializovaných predajcov.

Závisí to od toho, ktoré vinylové podlahy si vyberiete. Bežná rezerva je 10%.

Perfektné riešenie pre nedokonalý svet. Či už ide o plávajúce podlahy, tapety alebo farby, vždy je lepšie mať viac, ako potrebujete, namiesto toho, že budete potrebovať viac ako máte. Odporúčame vám kúpiť o 10% viac, ako sú vaše požiadavky na štvorcové metre, aby ste sa chránili pred chybami pri inštalácii alebo inými nepredvídanými okolnosťami.

KÚPA CERAtouch®

Keramická plávajúca podlaha!
Viacvrstvová 100% vodeodolná prémiová keramická plávajúca podlaha s korkovou podložkou pre zdravé bývanie s doživotnou garanciou!

Všetky horeuvedené unikátne vlastnosti COREtec platia aj pre CERAtouch. Keramická plávajúca podlaha ale pozostáva z 8 vrstiev na rozdiel od COREtec.  Unikátom je CERAguard, sklenené vlákna a minerálne jadro. Na vrchu je vrchná vrstva, ktorá zabezpečuje odolnosť voči  poškriabaniu podlahy – termálna živica – CERAguard vrchná vrstva. Tak, ako ťažko poškriabete gresovú dlažbu, rovnako ťažo poškriabete aj CERAtouch ! Záťaž je až 34/42 – najvyššia záťaž kancelárskych priestorov. Pod vrchnou vrstvou je dekoračná vinylová vrstva – dekor, ktorý vidíte. Pod ňou sa nachádza vinylová vrstva z panenského vinylu, ktorá zabezpečuje stabilitu a mäkkosť lamely. Ďalej nasleduje vrstva zo skleneného vlákna, ktorá zabezpečuje extrémnu stabilitu. Pod touto vrstvou sa nachádza jadro lamely, ktoré nazývame minerálne jadro. Obsahuje Oxid horečnatý, ktorý sa získava z horniny magnézia. Jadro je nenasiakavé a veľmi stabilné. Nasleduje opäť vrstva skleneného vlákna a vinylová vrstva kvôli stabilite lamely. A napokon je tu korková podložka. Zabezpečuje možnosť montáže keramickej plávajúcej podlahy priamo na betón alebo anhydrid, ktorý nemusí byť v 100% stave, na keramiku, alebo starú podlahu, pretože keramická plávajúca podlaha zvláda nerovnosti až 4mm na 2bm. Nemusíte podklad stierkovať, nivelizovať atď, čím vám šetríme čas a peniaze !

Keramická plávajúca podlaha je teplejšia, ľahšia a tichšia ako keramika alebo dlažba. Nepraskne a nie je potrebné ju špárovať – má U-drážku. Jej rôzne šarže nespôsobujú rôzne farebné rozdiely. CERAtouch lamely sú rovné bez žiadnych vydutí, ako tomu býva pri keramických dlažbách. Vyznačuje sa extrémnou stabilitou. Montáž je možná na akýkoľvek povrch, či už sú to staré keramické dlažby, staré podlahy alebo prasknutý betón. Žiadne zbytočné náklady, prach a špina! 400m2 (20 x 20m) montáž vcelku bez prechodových líšt alebo prahov medzi miestnosťami. Soklové lišty v rovnakej farbe ako keramická plávajúca podlaha. Rýchla montáž klik spojom s integrovanou korkovou podložkou vám šetrí čas a peniaze !

Momentálne máme k dispozícii 36 dizajnov, čo znamená fantastický výber a možnosť kombinácie dekorov a 3 rozmerov lamiel. Máme malú dlažbu, veľkú dlažbu a rozmer lamely.

Inštalácia

Áno. Naše pevné lamely rôznych rozmerov  umožňujú „plávajúcu montáž“ na rôznych existujúcich podkladoch. Montáž klikovým spojom je vhodná pre priemerného inštalatéra.

Samozrejme, že nie. Váš miestny predajca rád poskytne profesionálne montážne služby. A naša plávajúca montáž klikaním udrží montážne náklady nižšie ako u mnohých iných typov podláh.


Nevyhnutnosťou je kladivo, píla a dobíjak. Dôrazne odporúčame používať dilatačné kliny a  pílu s priečnym rezom s čepeľou vhodnou na plasty. Medzi ďalšie základné veci, ktoré môžete mať po ruke, patrí ceruzka, krieda a zvinovací meter.

Naše 100% vodeodolné lamely a dlaždice je možné inštalovať v ktorejkoľvek miestnosti vášho domu, od suterénu po najvyššie poschodie. COREtec je produkt pre interiér a musí byť skladovaný / inštalovaný v interiéri s regulovanou teplotou, udržiavanou medzi 13 ° – 29 ° C.

 

Áno. 5mm COREtec vinylová podlaha má tepelný odpor len 0,027 K/W m2. 8mm COREtec vinylová podlaha má tepelný odpor 0,10 K/W m2. CERAtouch keramická plávajúca podlaha má tepelný odpor 0,05 K/W m2. Sú to výborné parametre, pretože nepresahujeme 0,15 K/W m2, teda naše plávajúce podlahy výborne prepúšťajú teplo. Dobrou správou je tiež to, že naše plávajúce podlahy sú vhodné aj na teplovodné aj na elektrické podlahové kúrenia zabudované v podklade! V prípade nezabudovaných elektrických roštov v podklade stále požiadajte o vyjadrenie výrobcu týchto vykurovacích telies, či je naša plávajúca podlaha vhodná na použitie. Dôležité parametre na podložku sú 350 kg/m3 a hrúbka do 3mm. Podrobné pokyny a úvahy nájdete v návode na inštaláciu:

Nie, naša plávajúca podlaha je určená do interiéru. Ak by ste inštalovali naše plávajúce podlahy v exteriéri, bude to mať za následok zrušenie akejkoľvek záruky na produkt.

Stále je najlepšie, ak máte podklad vysušený, hlavne v prípade podlahového kúrenia. Anhydrid musí byť prebrúsený, aby tzv. škrupinka, ktorá sa vytvorí na povrchu po jeho vyliatí nezabraňovala jeho vysušeniu. Na vlhkom podklade hrozí vznik plesne, čo všetci uznáte, že nie je v poriadku, ak v novom dome máte pleseň. Ak si nie ste istí, či je podklad dostatočne vysušený, stále použite parozábranu. Súčasťou našich plávajúcich podláh je korková podložka, ktorá má póry a z ktorej sa voda nedostane, pretože sa voda tlačí hore, keď sa odparuje. A nechajte 1cm dilatáciu medzi podlahou a stenou bez líšt, aby sa Vám postupne podklad vysušil. Podrobné pokyny a úvahy nájdete v návode na inštaláciu:

Áno. Aj keď je naša plávajúca podlaha veľmi rozmerovo stabilná, pri teplotných výkyvoch môže dôjsť k jej určitému zmenšeniu a rozšíreniu. To isté možno povedať o stenách vášho domu alebo o priľahlých podlahách. Preto požadujeme ponechať min 6 mm priestor od stien a priľahlých podláh (dilatačné medzery), aby sme umožnili kontrakciu a expanziu, s ktorou sa stretávajú stavebné materiály domova.

Údržba

Najskôr plávajúce podlahy povysávajte a utrite prach. Odstráňte všetky voľné nečistoty a kamienky. Potom vyčistite plávajúce podlahy mierne navlhčeným mopom  s  COREtec čističom. Pri premiestňovaní nábytku alebo iných ťažkých predmetov po podlahe vždy používajte preglejky alebo ťažké kartóny.


Plávajúce podlahy jednoducho pozametajte alebo vyčistite suchým mopom, aby ste dostali preč nečistoty, prach a kamienky. Vyvarujte sa špinavým mopom, pretože by mohli zanechať stopy, ktoré by po čase mohli vaše plávajúce  podlahy otupiť. Pre dôkladnejšie vyčistenie budete potrebovať ph neutrálny čistič, takže nepoužívajte prostriedky, ako leštiaci prostriedok na podlahu. Odporúčame používať náš Denný Čistič, čo je sviežo voňajúci, rýchloschnúci a vysoko koncentrovaný čistič. Náš Denný čistič odstraňuje nečistoty pri stieraní podlahy a dodáva podlahe nový vzhľad. Nezanecháva stopy, takže zostane zachovaný pôvodný vzhľad. Odporúčame používať COREtec Intenzívny čistič na pravidelné hĺbkové čistenie. Postupujte podľa pokynov na štítku. Pred akýmkoľvek mokrým čistením vždy vopred vysajte alebo odstráňte špinu.

Nepoužívajte vysávače s rotujúcimi tyčami na tvrdé povrchy. V žiadnom prípade nepoužívajte parné čističe, pretože vysoké teplo môže spôsobiť zvlnenie a odlupovanie vinylovej vrstvy. Nepoužívajte výrobky s  leskom.


Rovnako ako v prípade iných povrchov podláh budete chcieť absorbovať mokré rozliatie čo najrýchlejšie odsatím pomocou papierových alebo látkových uterákov. Podľa potreby opláchnite vodou a osušte. Zaschnuté miesta treba odstrániť jemným čistením a opláchnutím vodou. Vysajte.

Pre odolné miesta sme vytvorili špeciálny prostriedok na odstraňovanie škvŕn. Odstraňovač škvŕn je špeciálne navrhnutý odstraňovač lepidla, škvŕn a znečistení ako napr. atrament, lak na topánky, fixa, guľôčkové pero, kozmetika, mastnota, olej, disperzné farby, laky a zvyšky vodeodolného lepidla na všetkých našich plávajúcich podlahách. Nepoužívajte čistiace prostriedky ani abrazívne čistiace prostriedky, pretože tieto výrobky môžu zanechať matné zvyšky.


Nie. Nepoužívajte vysávače s rotujúcimi tyčami na tvrdé povrchy. V žiadnom prípade nepoužívajte parné čističe, pretože vysoké teplo môže spôsobiť zvlnenie a odlupovanie vinylovej vrstvy. Nepoužívajte výrobky s leskom.

Jedinou najväčšou príčinou poškodenia akejkoľvek podlahy alebo povrchovej úpravy podlahy je odieranie nečistôt a kamienkov. Pokiaľ je to možné, použite rohožky pri vstupoch a dverách. Ak sa rohože kladú priamo na naše plávajúce podlahy, použite rohože bez latexového alebo gumového podkladu, aby ste zabránili možnému zafarbeniu.

Pod ťažkým nábytkom, stoličkami a stolmi používajte odolné podlahové chrániče. Použite vhodné okenné tienenie, pretože priame slnečné svetlo môže časom spôsobiť vyblednutie farby podlahy.

V neposlednom rade môžete podlahu vyčistiť pomocou nášho čističa COREtec Denný čistič . Náš Denný čistič, špeciálne vyvinutý na každodenné čistenie, je sviežo voňajúci, rýchloschnúci a vysoko koncentrovaný čistič


Vinylová podlaha majú veľmi odolný povrch, ale aj napriek tomu, ak máte škrabance, pozrite si, ako si viete odstrániť škrabance sadou na škrabance od Dr.Schutz sprej a pero.